Aktualności PRS

Aktualności header

Poniżej znajduje się lista aktualności Fundacji Platforma Równych Szans. Jeśli jesteś zainteresowany śledzeniem naszych projektów, zapraszamy do zapisania się na naszej stronie na Facebooku.


 • Klinika Zawodowa TVN Klinika Zawodowa TVN Klinika Zawodowa TVN 25. czerwca 2015, Autor zdjęć: Paweł Grosicki
  PROJEKT Z FUNDACJĄ KRONENBERGA "DAJ SZANSĘ ZWIERZAKOWI"

  „Daj szansę zwierzakowi!” to autorski, kilkuetapowy projekt jednej z naszych wolontariuszek, Anny Butrym, który otrzymał pełne dofinansowanie Fundacji im. Kronenberga przy Citi Handlowy w ramach programu Wolontariusz na bank, organizowanego z okazji Dnia Citi dla Społeczności 2015.

  Podczas budowy woliery dla kotów izolatkowych w Fundacji Azylu Koci Świat 29.05.2015 siłę roboczą stanowili wolontariusze departamentu AML Citi CSC. Akcja charytatywna posłużyła jednocześnie drugiemu celowi – wolontariackiej aktywizacji dzieci z ognisk Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz ich edukacji w zakresie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.

  Dzieci, czerpiąc przykład z wolontariuszy AML Citi CSC, mogły się przekonać, że w dobroczynności najbardziej liczy się osobiste zaangażowanie i chęć niesienia pomocy – każdy, niezależnie od możliwości finansowych, może zaangażować się w działania wolontariackie.

  Realizacja tego programu przebiegła we współpracy z naszą fundacją. 14.06.2015 dzieci z sochaczewskich Ognisk TPD spędziły dzień w Fundacji Azylu Koci Świat, poznając pracę i potrzeby schroniska oraz możliwości wsparcia wolontariackiego dla tej i podobnych placówek.  

  Z kolei 18.06.2015 w świetlicy TPD Warszawa – Praga Południe kolejna grupa dzieci wzięła udział w lekcji o opiece nad zwierzętami, w której uczestniczył także ekspert, lek. wet. Martyna Wilk-Niepiekło. Na zakończenie, w quizie sprawdzającym wiedzę zdobytą podczas lekcji, dzieci mogły wygrać nagrody ufundowane przez  sponsorów: Fundację Kronenberga, Dealera Skody Auto Wimar oraz Wydawnictwo Czarna Owieczka

 • Klinika Zawodowa TVN Klinika Zawodowa TVN Klinika Zawodowa TVN Klinika Zawodowa TVN Klinika Zawodowa TVN 18. grudnia 2014
  KLINIKA ZAWODOWA W TVN24
  4 grudnia 2014 roku razem z podopiecznymi ognisk TPD Marywilska i TPD Ursynów odwiedziliśmy TVN24. Podczas kliniki dzieci miały okazję zobaczyć "od kuchni" studio telewizyjne oraz poznać specyfikę pracy w telewizji. Ale wszystko po kolei!
  Wydarzenie rozpoczęliśmy o godzinie 12. Uczestnicy, w dwóch grupach, zostali oprowadzeni przez Panią Dagmarę Kaczmarek-Szałkow, prezenterkę telewizyjną oraz Panią Magdalenę Lech, producentkę, po kluczowych miejscach w TVN24. Dzieci zobaczyły między innymi prezenterów telewizyjnych w trakcie transmisji na żywo, studio greenbox czy charakteryzatornię. Z obserwacji natychmiast wyciągnięto kilka ciekawych wniosków, a mianowicie: 1 sekunda to bardzo dużo czasu!; bez pracy zespołowej nie ukaże się żaden program; liczy się każdy szczegół.
  Grupy spotkały się na wspólnych warsztatach z pracownikami stacji TVN24 na stanowiskach producenta, prezentera, reportera oraz operatora, którzy z entuzjazmem i iskierką w oku opowiadali o swojej pracy. Pierwszeństwo miała Pani Magdalena Lech, już ponad 10 lat związana z firmą. Producentka koordynuje pracą większości osób w stacji. Jeśli coś wymyka się spod kontroli, to właśnie ona naprędce wdraża w życie plan B. Jej telefon wciąż dzwoni, a plany ciągle zmieniają. Wymaga to wielkiej koncentracji, kreatywności i opanowania. Następnie dzieci rozmawiały z Panią Dagmarą Kaczmarek-Szałkow, która podkreśliła, że praca prowadzącej to styl życia, który wymaga 110% uwagi. Wcześnie rano intensywne przygotowanie, program na żywo, zejście z anteny i zbieranie materiałów do transmisji na kolejny dzień. Według Pani Dagmary, tylko bezwarunkowa miłość do tego zajęcia zapewni maksimum satysfakcji i 100% sukcesu. Reprezentantem reporterów był Pan
  Paweł Łukasik, który, tak jak poprzedniczki, nie narzekał na nudę w pracy. Reporter, z wielkim entuzjazmem opowiadał o ciekawych wydarzeniach, w których uczestniczył. Szczególną uwagę zwrócił na umiejętności, jakie powinien posiadać dobry dziennikarz. Najważniejsze z nich to: znajomość języków obcych (język angielski to podstawa!), ciekawość świata, otwartość, umiejętność komunikowania się z ludźmi, planowanie czasu, kreatywność oraz empatia. Warsztaty zamknął Pan Łukasz Smolnik, operator, który pokazał dzieciom sprzęt niezbędny w jego pracy i zapewnił dawkę podstawowej, technicznej wiedzy. Jak pracować z kamerą? Ile waży? Co to jest blenda i jak ją złożyć? Jakie są plany informacyjne? Czy można nakręcić film nie wychodząc ze studia? Na takie i inne pytania dzieci otrzymały wyczerpującą odpowiedź.
  W skrócie, nie obyło się bez zaskakujących pytań, niesamowitych historii, ciekawych konkursów i miłych prezentów. Dzieci z głowami pełnymi nowych doświadczeń opuszczały budynek przy Wiertniczej 166.
  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym bezpośrednio i pośrednio w organizację Kliniki zawodowej. W szczególności Pani Dagmarze Kaczmarek-Szałkow za aranżację całego wydarzenia, Pani Magdalenie Lech, Panu Pawłowi Łukasikowi oraz Panu Łukaszowi Smolnikowi. Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwu, kilku uczestników podejmie decyzję o podjęciu pracy w telewizji. Miny dzieci mówiły same za siebie! Dlatego z satysfakcją stwierdzamy, że cel Kliniki zawodowej został po raz kolejny osiągnięty!

 • Mikołajki_2014 Mikołajki_2014 Mikołajki_2014 Mikołajki_2014 14. grudnia 2014
  Mikołajki 2014
  Mikołajki to magiczny czas w naszej Fundacji. Tym razem dzień ten spędziliśmy z podopiecznymi TPD z powiatu sochaczewskiego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego. W wydarzeniu wzięło udział 130 dzieci razem z rodzicami, nauczycielami oraz wychowawcami środowiskowych ognisk wychowawczych. Nad przebiegiem spotkania czuwaliśmy wspólnie z grupą naszych niezawodnych wolontariuszy. Dziękujemy, że kolejny rok jesteście z nami!
  O 11.00, po trzygodzinnych przygotowaniach, rozpoczęliśmy wspólne świętowanie. Dzieci znalazły się na sali wypełnionej po brzegi specjalnie przygotowanymi dla nich atrakcjami, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie: malowanie twarzy, tworzenie świątecznych kartek, dekorowanie ciasteczek, quizy z nagrodami, zabawy ruchowe, budowanie z klocków Lego. Około 13 przybył długo wyczekiwany Św. Mikołaj, który przyniósł ze sobą moc prezentów. Okazało się, że wszystkie dzieci w Sochaczewie były w tym roku grzeczne! Chwile radości towarzyszące wizycie Św. Mikołaja zostały uwiecznione na wspólnych zdjęciach, za co bardzo dziękujemy naszym fotografom! Imprezę zakończyliśmy poczęstunkiem, za który serdecznie dziękujemy KFC! Dzieci mogły najeść się do syta i zregenerować siły po dniu pełnym wrażeń.
  Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia, szczególnie sponsorom i wolontariuszom. Jesteście wspaniali!

  Zapraszamy do naszej galerii.

 • Mikołajki 2014 6. listopada 2014
  Wydarzenie jest organizowane (5. rok z rzędu) dla dzieci z rodzin potrzebujących, 'trudnych' środowisk oraz tzw. rodzin dysfunkcyjnych. Współpracujemy w tym zakresie z TPD - Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. W tym roku impreza odbędzie się 6 grudnia.
  Obecnie zbieramy paczki dla dzieci na prezenty oraz organizujemy atrakcje / animacje. Skontaktuj się z nami jeśli możesz nas wspomóc (przekazanie upominków w formie gadżetów czy zostania tego dnia wolontariuszem i pomocy przy wydarzeniu). Prezenty zawsze odbieramy osobiście z firm / od osób lub za pośrednictwem firmy kurierskiej współpracującej z naszą Fundacją. Zapraszamy do obejrzenia galerii z zeszłorocznej imprezy.

 • Cinema City - klinika zawodowa Cinema City - klinika zawodowa Cinema City - klinika zawodowa 12. października 2014
  KLINIKA ZAWODOWA W CINEMA CITY ARKADIA
  6 października 2014 roku podopieczni TPD Białołęka i TPD Praga odwiedzili Cinema City w Arkadii, gdzie odbyła się kolejna Klinika Zawodowa. Wydarzenie otworzyła Pani Aneta Dąbrowska, menedżer kina. Uczestnicy poznali historię Cinema City w Polsce, zobaczyli jak wygląda kabina projekcyjna oraz dostali w prezencie fragment taśmy filmowej. Następnie Pani Aneta opowiedziała o swojej karierze w Cinema City: od sprzedaży biletów już jako studentka do pracy menedżera, pokazując młodym ludziom, że praca w kinie może być bardzo przyjemna i satysfakcjonująca. O swoich obowiązkach opowiedzieli również Pani Ewelina Pięta, pracownica działu rezerwacji grupowych oraz Pan Marcin Chorostowski, odpowiedzialny za kabinę projekcyjną, którzy stwierdzili, że taka praca to dobry sposób na dorobienie sobie pieniędzy w czasie studiów. W drugiej części Kliniki zawodowej został wyświetlony film ,,Zostań, jeśli kochasz", melodramat dla nastolatków. W podzięce za przygotowanie Kliniki zawodowej w Cinema City Arkadia uczestnicy podarowali pracownikom kina i Fundacji ręcznie robione upominki. Dziękujemy Cinema City Poland, a w szczególności Pani Anecie Dąbrowskiej za współpracę i ciepłe przyjęcie.
  Do zobaczenia na następnej Klinice Zawodowej!

 • OPP OPP 4. września 2014
  WARSZAWA, KAMERA, AKCJA
  Celem projektu jest rozbudzenie w dzieciach i młodzieży pasji związanej z kinematografią. Zadaniem uczestników będzie nakręcenie krótkometrażowego filmu na bazie przygotowanego wcześniej scenariusza. Na warsztatach, pod czujnym okiem profesjonalistów, dzieci nauczą się m.in. jak obsługiwać kamerę, dobrać odpowiednie oświetlenie, zmontować poszczególne sceny oraz ścieżkę dźwiękową. Wcielą się w role reżyserów, aktorów, kamerzystów, operatorów technicznych i montażystów. Zdobytą wiedzę wykorzystają w praktyce, czego rezultatem będzie uroczysta projekcja filmu w kinie. Realizacja projektu ,,WARSZAWA, KAMERA, AKCJA" przewidziana jest w październiku, jednak prace z nim związane ruszyły już pełną parą. O wszystkich etapach przeczytacie na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku. Serdecznie zapraszamy!.

 • OPP 20. sierpnia 2014
  W imieniu całego zespołu Fundacji Platforma Równych Szans serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% swojego podatku na rzecz naszej organizacji! Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli kontynuować działalność na rzecz potrzebujących dzieci i młodzieży ze środowisk wykluczonych i umożliwiać im edukację i dobry start w dorosłe życie.

  Zebrane środki finansowe podobnie jak w poprzednich latach przeznaczymy przede wszystkim na realizację naszych celów statutowych, a przede wszystkim na rozszerzenie naszego flagowego projektu czyli programu stypendialnego 'Anioły Rozwoju', o którym więcej możecie poczytać tutaj http://platformarownychszans.pl/aniolyrozwoju.html. .

 • Kasia Jozwik Kasia Jozwik Natalia Osial Kasia Jozwik 20. sierpnia 2014
  W tegorocznej edycji ,,Aniołów Rozwoju", spośród licznych zgłoszeń, wybraliśmy dwie młode i niezwykle utalentowane osoby, które pragniemy Wam przedstawić.

  Pierwsza laureatka to Katarzyna Jóźwik, ( ur. 09 lutego 1995 r. w Ostrówkach)­ stypendystka Edukacyjnej Fundacjii im. prof. Romana Czerneckiego, absolwentka klasy o profilu humanistycznym I LO im. S.Staszica w Lublinie. Pasjonatka historii, w szczególności historii Polski. Uczestniczka ogólnopolskiego konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" oraz olimpiady historycznej. Przyszła studentka historii na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze wiersze i czyta książki fantasy oraz podróżnicze. Uwielbia zwierzęta i podróże. Motto życiowe : "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślny wiatr. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj." (Mark Twain)

  Drugą laureatką jest Natalia Osial, licealistka XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Ma 16 lat i pochodzi z małej miejscowości Krzywda w województwie lubelskim. Natalia ma ścisły umysł, czego dowodem są liczne sukcesy w dziedzinach takich jak biologia, matematyka czy fizyka. Swoją ponadprzeciętną wiedzę pragnie rozwijać pod okiem najlepszych nauczycieli, w miejscu, które otwiera przed nią wiele możliwości. Poznajcie Natalię:

  Nazywam się Natalia Osial. Od dłuższego czasu moim marzeniem była nauka w prestiżowym warszawskim liceum. Moje marzenie spełniło się i dzięki wsparciu Fundacji "Platforma Równych Szans" mogę uczęszczać do XIV LO im. Stanisława Staszica. Od dawna moją pasją są przedmioty ścisłe, chociaż z humanistycznymi też sobie radzę J. Już w szkole podstawowej zostałam laureatką wojewódzkiej olimpiady przyrodniczej, jednak dopiero w gimnazjum odkryłam, że to jest właśnie to, z czym wiążę moją przyszłość. Moim największym sukcesem jest dwukrotne uzyskanie tytułu laureata olimpiady biologicznej, wojewódzkiego konkursu matematycznego oraz fizycznego. Jestem ambitna i zawsze dążę do wyznaczonych sobie celów. Poza tym chętnie angażuję się w działania społeczne i wolontariat.

  Gratulujemy laureatkom, a wszystkim kandydatom dziękujemy za wysłane zgłoszenia. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji ,,Aniołów Rozwoju" w 2015 roku. .

 • Arek 22. lipca 2014
  Arkadiusz Lis napisał do Fundacji "Platforma Równych Szans" w marcu 2014 roku, prosząc o wsparcie finansowe w realizacji swojego marzenia: ,,Chciałbym zostać światowej klasy bokserem" przeczytaliśmy w wiadomości, z której biły determinacja i zdecydowanie. Jasno wyznaczony cel 18-latka od razu zwrócił naszą uwagę. Musieliśmy zareagować, tym bardziej, że wszystkie okoliczności sprzyjały prośbie chłopca. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszym podopiecznym Arkiem - wywiad.

 • Citibank 10. lipca 2014
  27 czerwca 2014 pracownicy Departamentu Customer & Quality CSC Citibank International PLC w ramach dnia na rzecz wolontariatu i zespołowej integracji odwiedzili TPD na Ursynowie, by pomóc w odnowieniu świetlicy. W ciągu zaledwie kilku godzin udało się odmalować wszystkie pomieszczenia i przemeblować je tak, by lepiej spełniały potrzeby placówki. Dla wychowanków świetlicy zorganizowano także grę integracyjno-komunikacyjną, którą poprowadzili doświadczeni trenerzy z CSC.
  To już kolejny raz, jak pracownicy Departamentu Customer & Quality wspomagają placówki TPD w pracach remontowych. W ramach poprzedniej akcji wolontariackiej, zorganizowanej 22 listopada 2013, znaczna część siedziby TPD Praga Południe została w kilka godzin całkowicie przygotowana do generalnego remontu. Prace obejmowały m.in. opróżnianie pomieszczeń, zrywanie tapet i parkietu, skuwanie glazury, demontaż futryn i wyburzanie ściany.

 • Warsaw Rugby Festival Warsaw Rugby Festival Warsaw Rugby Festival Warsaw Rugby Festival 9. czerwiec 2014
  Z boku mogłoby się wydawać, że rugby to sport dla twardzieli. A skoro mówimy o twardej grze, to nie ma w nim miejsca na emocje i pomoc innym. Nic bardziej mylnego. Warsaw Rugby Festival to wydarzenie, które udzieliło wsparcia Fundacji Platforma Równych Szans, a zespół twardzieli z Warszawy - Frogs & Co Warszawa to wieloletni partner Fundacji. Z tego połączenia mogły wyjść tylko dobre rzeczy. I wyszły!
  W dniach 23 - 25 maja na terenie warszawskiego AWF-u przy ul. Marymonckiej 36 odbyła się kolejna edycja Warsaw Rugby Festival - impreza, w której uczestniczą drużyny z całego świata. Ideą turnieju jest zapewnienie dobrej, sportowej rywalizacji oraz świetnej, rodzinnej atmosfery na trybunach. Przewidziane były także dodatkowe atrakcje, np. pokaz cheerleaderek, koncerty zespołów muzycznych czy gry i zabawy dla najmłodszych. Podczas turnieju można było odpocząć w specjalnej strefie kibica, kupić pamiątki oraz zjeść dania z grilla. Szczerze mówiąc, to nie wiemy nawet, kto wygrał, ale wiemy jedno – bawiliśmy się wyśmienicie.
  Poza atrakcjami boiskowymi, i około boiskowymi, Fundacja zorganizowała strefę dla dzieci z Hospicjum Domowego i TPD. Było wszystko, o czym tego słonecznego dnia można było marzyć – dmuchany zamek, basen z wodą, malowanie twarzy…i tu można by wymieniać jeszcze sporo. Odwiedzili nas także goście z odpowiednika TPD we Francji i rozegrany został mecz piłki nożnej. Tu też wyniku nie pamiętamy, co tylko potwierdza, że nie o samą rywalizację sportową chodziło. Wielkie podziękowania dla całej drużyny Frogs & Co Warszawa i duetu Dorota Orzeł – Antek Bohdanowicz, na których plecach leżał trud organizacji festiwalu i mniejszy trud w postaci współpracy z nami.
  Do następnego roku!

 • Anioły Rozwoju 20. maja 2014
  Ze względu na Wasze prośby oraz bliski termin końca matur zdecydowaliśmy się przesunąć termin składania wniosków do projektu stypendialnego Anioły Rozwoju do 15. czerwca. Gorąco zachęcamy do zgłaszania kandydatur! Powodzenia!

 • Klinika w Hospicjum Klinika w Hospicjum Klinika w Hospicjum Klinika w Hospicjum 17. maja 2014
  15 maja 2014 roku 14-osobowa grupa podopiecznych TPD z Pragi, Białołęki i Targówka wzięła udział w Klinice zawodowej w Domowym Hospicjum. Spotkanie rozpoczął ksiądz Andrzej Dzięciel, dyrektor ośrodka, który opowiedział o jego działalności: specyfice pracy z chorymi i ich rodzinami oraz działalności wolontariatu. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można pomóc cierpiącym zachować w sobie radość życia mimo agonalnego stanu. Fakt, że jest to możliwe, potwierdziły liczne zdjęcia pacjentów, którzy sprawiali wrażenie spokojnych i pogodzonych ze swoim losem.
  Następnie głos zabrała Pani Marzena Krzesińska, psycholog i była beneficjentka Domowego Hospicjum. Jej doświadczenia sprawiły, że zaangażowała się w pomoc innym potrzebującym. Pani Psycholog opowiedziała dzieciom o swojej pracy nie tylko z pacjentami, ale również z ich rodzinami, szczególnie potrzebującymi w tych chwilach słów pocieszenia i zrozumienia. Ostatnia część spotkania to warsztaty z Panią Ewą, pielęgniarką zatrudnioną w Domowym Hospicjum. Dzieci miały okazję zobaczyć wszystkie przyrządy potrzebne przy opiece nad osobami chorymi bądź niepełnosprawnymi, tj. materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie czy krzesła pod prysznic. Pani Ewa pokazała w jaki sposób zmieniać prześcieradła i pieluszki pacjentom czy jak przesadzić ich na krzesło. Aktywne uczestnictwo w warsztatach sprawiło nie lada przyjemność uczestnikom. Kilkoro z nich zadeklarowało chęć zaangażowania się w wolontariat, co dla naszej Fundacji było ważną informacją zwrotną: kolejna Klinika Zawodowa zakończyła się sukcesem. Najlepiej świadczy o tym wypowiedź dziesięcioletniej uczestniczki, która wydarzenie skomentowała słowami: ,,Ale było fajnie!".

 • Warsaw Rugby Warsaw Rugby 11. maja 2014
  W ramach współpracy z międzynarodowym klubem Frogs & Co Warszawa, mamy przyjemność zaprosić wszystkich podopiecznych naszej Fundacji na Warsaw Rugby Festival, który odbędzie się w dniach 23 – 25 maja na terenie AWF-u przy ul. Marymonckiej 36. Warsaw Rugby Festival, organizowany od 1996 roku, zrzesza drużyny z całego świata. Po raz pierwszy w turnieju zmierzą się drużyny kobiece. Mecze zostaną rozegrane w dniach 24 i 25 maja.
  Przewidziane atrakcje:
  - kibicowanie drużynom, m.in. z Izraela, Libanu, USA, Anglii, Londynu, Francji, Niemiec podczas turnieju rugby
  - pokaz cheerleaderek
  - koncerty zespołów muzycznych
  - gry i zabawy na świeżym powietrzu
  Podczas festiwalu, będzie można odpocząć w specjalnej strefie kibica, zjeść dania z grilla czy kupić pamiątki. Więcej informacji na http://www.warsawfrogs.com/ oraz https://www.facebook.com/2014Warsaw10s
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 • Wedel 01 Wedel 02 Wedel 03 Wedel 04 Wedel 05 6. maja 2014
  W tym miesiącu odwiedziliśmy fabrykę czekolady Jana Wedla przy ulicy Zamoyskiego 28/30. To była nie lada gratka dla naszych Podopiecznych-Smakoszy! O 15.00, zostaliśmy wpuszczeni na teren fabryki. 30-osobowa grupa dzieci z opiekunami. Zostaliśmy powitani przez Pana Witolda Ziobrowskiego, dyrektora zarządzającego LOTTE Wedel, który wprowadził nas w słodki świat czekolady i oprowadził po fabryce.
  Co ma wspólnego plemię Olmeków z czekoladą? Dlaczego owoce kakaowca były nazywane środkiem płatniczym dla skąpców? Kto opracował recepturę ptasiego mleczka? My już znamy odpowiedzi na te pytania! Dziękujemy Panu Ziobrowskiemu za wszystkie ciekawe informacje!
  Druga część Kliniki to profesjonalne warsztaty z Maestro Czekolady, Panem Januszem Profusem, mistrzem cukiernictwa na światową skalę. Pierwszym zadaniem było stworzenie czekoladowej figurki: malowaliśmy białymi i czarnymi czekoladowymi kredkami formy w kształtach słoni, żabek, biedronek czy samochodów. Następnie Maestro pokazał nam w jaki sposób przystroić torcik wedlowski życzeniami, kwiatami czy… pajęczyną. Każdy miał okazję spróbować swoich sił! Kolejnym wyzwaniem była produkcja własnoręcznie nadziewanych tabliczek czekolady. Kiedy wszystkie smakołyki były gotowe, nadszedł czas na wielkie pakowanie. Wszystkie wyroby dostaliśmy w prezencie z przestrogą, żeby nie zjeść wszystkiego w mgnieniu oka! Przed wyjściem czekała nas kolejna niespodzianka. Firma LOTTE Wedel podarowała dzieciom torbę słodyczy razem z książką o Wedlach i czekoladzie pt. "Moc czekolady" autorstwa Anny Czerwińskiej-Rydel.

  Umazani czekoladą, z uśmiechami na ustach i z rękami pełnymi wedlowskiej czekolady opuściliśmy gmach królestwa Jana Wedla. Kilkoro naszych podopiecznych, zainspirowanych pracą Maestro Czekolady wyraziło chęć powrotu do fabryki w charakterze przyszłych pracowników!

  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Kliniki Zawodowej w LOTTE Wedlu: Panu Dyrektorowi Witoldowi Ziobrowskiemu, Maestro Czekolady Panu Januszowi Profusowi, Pani Patrycji Prewęckiej oraz wszystkim Cukiernikom obecnym na warsztatach oraz pracownikom fabryki.

 • Hospicjum 01 Hospicjum 04 Hospicjum 02 Hospicjum 03 5. maja 2014
  W kwietniu 2014 roku nasza Fundacja nawiązała współpracę z Ośrodkiem Hospicjum Domowe znajdującym się na warszawskim Targówku.
  Jest to organizacja pozarządowa założona w 1998 roku przez Zgromadzenie Księży Marianów. Misją Hospicjum jest nieodpłatna pomoc chorym w ostatnim stadium choroby nowotworowej oraz niesienie wsparcia rodzinom zmagającym się z cierpieniem swoich najbliższych. Niestety przed chorobą swoich bliskich nie mogą uciec dzieci, które są zmuszone szybciej dorosnąć i stawić czoła wielu problemom. Nie wszystkie sobie z nimi radzą. Dlatego z pomocą przychodzą psycholodzy, wolontariusze, wszyscy pracownicy Hospicjum a teraz także my!
  Śmierć rodzica jest przeżyciem traumatycznym. Dzieci osierocone w wieku od 3 do 18 lat często potrzebują pomocy psychologicznej oraz materialnej. Hospicjum organizuje m.in. różnego rodzaju wyjazdy i spotkania terapeutyczne, zbiórki charytatywne czy słynny już Piknik Praski. W ramach naszej współpracy, zapraszamy podopiecznych Hospicjum do brania udziału w naszych projektach:
  Pierwszym wspólnym wydarzeniem była Klinika Zawodowa w Wedlu (25.04.2014), w której uczestniczyła, wspólnie z dziećmi z TPD, 12-osobowa grupa dzieci z Hospicjum. Inny projekt to ,,Anioły Rozwoju" i nasz wspólny podopieczny - Arek. Ma 18 lat i jasno postawiony cel: chce zostać światowej klasy bokserem. Z powodu trudnej sytuacji materialnej, chłopak nie mógł pozwolić sobie na treningi. Codziennie, od prawie miesiąca, Arek trenuje zupełnie za darmo. Niedługo ukaże się oddzielna relacja na ten temat na naszej stronie. Mamy wiele wspólnych planów, wiele pomysłów, a to wszystko, żeby osiągnąć jeden cel: podać przyjazną dłoń dzieciom, które tego potrzebują! • Klinika Zawodowa Boks Klinika Zawodowa Boks Klinika Zawodowa Boks 5. kwietnia 2014
  Jesteśmy po kolejnej klinice zawodowej!
  W poniedziałek 31.03 i w środę 02.04.2014 w Akademii Walki przy ulicy Kinowej 19 odbyły się treningi prowadzone przez V-ce Mistrza Olimpijskiego Pawła Skrzecza, obecnie trenera boksu w tym klubie.
  W wydarzeniu wzięło udział 30 podopiecznych środowiskowych ognisk wychowawczych z Pragi, Białołęki i Wawra w wieku od 10 do 18 lat. Treningi rozpoczęły się o 17: zbiórka, rozgrzewka, nauka podstawowych pozycji i ruchów bokserskich, a na koniec możliwość wyprowadzenia kilku ciosów na ringu z Trenerem.
  Podczas treningu, nasi podopieczni dowiedzieli się jak ważne jest dokładne wykonywanie każdego ćwiczenia. Jeśli ruchy nie będą dopracowane, przeciwnik natychmiast wykorzysta sytuację i wygra. W boksie nie ma miejsca na niedbalstwo, oszustwo i brak dyscypliny. Tu liczy się każdy szczegół!
  Na koniec Trener zaprosił wszystkich zainteresowanych w wieku 10-14 lat, aby zapisali się do Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Walki przy ul. Kinowej 19, gdzie będą mieli możliwość darmowego uczestniczenia w treningach i rozwijania swoich pasji pod okiem najlepszych.
  Dziękujemy Panu Pawłowi Skrzeczowi za poświęcony czas i energię. Podopiecznych naszej Fundacji oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zachęcamy do skorzystania ze wspaniałej okazji i zapisania się do UKS. Szczególne podziękowania kierujemy do firmy DEM'a Promotion Polska, która zaangażowała się w Klinikę Zawodową i umożliwiła trening pod okiem Pawła Skrzecza. Galeria zdjęć

 • Konkurs Meble Wójcik Konkurs Meble Wójcik 28. lutego 2014
  Konkurs meblowy rozstrzygnięty!
  Na przełomie roku 2013 i 2014 Fundacja Platforma Równych Szans wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci i marką Meble Wójcik - elbląskim producentem mebli skrzyniowych - zorganizowała konkurs plastyczny dla podopiecznych placówek zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Zadaniem konkursowym było przygotowanie w dowolnej formie (cyfrowej lub tradycyjnej) 'mojego wymarzonego pokoju'. Nadesłane prace były bardzo doprawcowane, zróżnicowane i ciekawe, co sprawiło, że jury konkursowe miało nie lada problem w wyborze tej najlepszej. Po długiej dyskusji wybór padł na projekt przygotowanych przez podopiecznych z ogniska wychowawczego Kozery Nowe (powiat grodziski). Zwycięzcy konkursu otrzymają vouchery na meble marki Meble Wójcik oraz gadżety związane z fundatorem nagród. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie i nadesłanie wspaniałych prac!

 • Mikołajki 2013 6. stycznia 2014
  Dzięki uprzejmości Tomasza Piotrowskiego, jako prezent noworoczny dostaliśmy drugą części sesji fotograficznej z eventu Mikołajkowego z dnia 7 grudnia 2013. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii.

 • Mikołajki 2013 Mikołajki 2013 Mikołajki 2013 Mikołajki 2013 Mikołajki 2013 Mikołajki 2013 Mikołajki 2013 14. grudnia 2013
  Jak co roku święta zbliżają się dużymi krokami a wraz z nimi magiczna, świąteczna atmosfera. Zgodnie z kilku letnią tradycją zorganizowaliśmy dużą imprezę mikołajkową na warszawskiej Pradze. W tym roku całość odbyła się 7. grudnia w Centrum Promocji Kultury i odwiedziło nas łącznie 100 podopiecznych z ośrodków TPD Praga Południe i TPD Pomiechówek.
  Po kilku godzinach przygotowań (wielkie podziękowania dla wolontariuszy), punktualnie o godzinie 11:00 dzieci zaczęły wbiegać do sali ze specjalnie przygotowanymi atrakcjami. Jak co roku najbardziej oblegane było stanowisko z malowaniem twarzy oraz budowaniem zamków z klocków Lego. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się stoiska z tworzeniem ozdób i kartek bożonarodzeniowych, wspaniały quiz świąteczny z wiela nagrodami, kurs udzielania pierwszej pomocy, gra w kręgle oraz lepienie ciasteczek.

  Serdeczne podziękowania dla KFC i Pizzy Hut za pyszny począstunek, który pozwolił na zregenerowanie sił i przystąpienie z większą ilością energii do kolejnych aktywności.
  Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszyła się profesjonalna sesja zdjęciowa, gdzie dzięki pomocy fotografa Tomasza Piotrowskiego dzieci mogły stać się na chwilę prawdziwymi gwiazdami. Dodatkowo nad uchwyceniem rozpromienionych twarzy dzieciaków czuwał wspaniały duet fotograficzy aparatki.pl.
  Uwieńczeniem całego eventu była wizyta Świętego Mikołaja, który po głośnym wywoływaniu pojawił się na scenie wraz z grupą elfów. Z worka pełnego prezentów wyciągał co chwila kolejny podarunek i pokrzykując ochoczo "hohoho" rozdawał upominki dzieciom oraz starszej młodzieży.

  Serdeczne podziękowania dla sponsorów i wolontariuszy, gdyż bez ich wsparcia ten event nie byłby możliwy.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: galeria
  Do zobaczenia za rok!

 • Konkurs Meble Wójcik 4. grudnia 2013
  Marka Meble Wójcik oraz Fundacja Platforma Równych Szans zapraszają do wzięcia udziału w konkursie. Zachęcamy wszystkie placówki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci do wspólnej zabawy. Podopieczni mogą wysyłać do nas projekt swojego wymarzonego ogniska - w formie rysunku, przy użyciu farb, kredek czy ołówka. Najciekawsze projekty nagrodzimy meblami do urządzenia pomieszczeń w placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i gadżetami od Marki Meble Wójcik.

 • Mikołajki 2013 7. listopad 2013
  Zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej imprezy mikołajkowej, którą organizujemy już 4. raz z rzędu. Jeśli ktoś jest w stanie nas wesprzeć w formie przekazania prezentów dla dzieciaków czy chce zostać wolontariuszem tego dnia - zapraszamy serdecznie do kontaktu! Tutaj możecie zobaczyć galerię z zeszłorocznej imprezy: Mikołajki 2012

 • Artykuł o projekcie Anioły Rozwoju 26. września 2013
  Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę medialną z Centrum Edukacji i Rozwoju Efekty, który jest właścicielem kilku znanych portali edukacyjnych. Korzystając z okazji zapraszamy do przeczytania artykułu o naszym projekcie Anioły Rozwoju, który w ramach współpracy został opublikowany na łamach jednego z portali dla studentów: http://www.studia.net/w-drodze-do-kariery/5232-anioly-pomagaja-zdolnej-mlodziezy

 • Radio Eska Radio Eska Radio Eska Radio Eska Radio Eska 12. września 2013
  To była wyjątkowa Klinika Zawodowa. Wyjątkowa, bo pierwsza po wakacjach. Wyjątkowa, bo po dłuższej przerwie znów zorganizowana dla podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD Warszawa Praga Południe i wreszcie wyjątkowa ze względu na przemiłych gospodarzy - dziennikarzy z Radia ESKA, WAWA, Plus. Po poszczególnych redakcjach oprowadzał nas Michał Celeda, który odpowiadał na najbardziej zawiłe pytania dzieciaków. Nie zabrakło zabawy z prompterem i nagrania, którymi niedługo się pochwalimy na naszej stronie internetowej. Dzieciaki myślały, że dziennikarz to ma wygodne życie, ale podczas Kliniki przekonały się, że ta praca nie jest taka łatwa, jak to na pierwszy rzut oka wygląda. Każdą audycję poprzedzają godzinne badania, wyjazdy na nagrania, często wczesne poranne pobudki. Czasami aby nagrać 30 sekund materiału, trzeba poświęcić na to cały dzień. A jednak warto, bo dobry materiał obroni się w rozgłośni zawsze.
  Wizyta w radio wzbogacona została spontanicznymi wejściami uczetników na antenę - pozdrowieniami w Radio ESKA (dzięki uprzejmości Pawła Pawelca) i Radio WAWA (dzięki uprzejmości Moniki Król, u której zagościliśmy na dłużej). Owoce antenowych "wejść" dzieci z Ogniska usłyszycie już wkrótce na naszej stronie. Aby dosadniej powiedzieć czy praca "radiowca" się spodobała niech posłuży pytanie jakie zadał jeden z uczestników do redaktora: "Panie Pawle, a czy jak dorosnę zwolni się Pan z Radia ESKA, żebym mógł zająć Pana miejsce?". To był niezapomniany wypad. Wysyłamy wyjątkowo mocne podziękowania dla Moniki Król, która otworzyła przed nami wrota radia, Michała Celedy, który oprowadził nas dzielnie po redakcjach i wszystkich pracowników Radia ESKA, ESKA Rock, WAWA, Plus.


 • Logotyp OPP 5. września 2013
  Z przyjemnością informujemy, że po przejściu szczegółowej weryfikacji w Warszawskim Sądzie Rejonowym Fundacja Platforma Równych Szans uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Posiadanie statusu OPP, wiąże się z pewnymi przywilejami, ale też z obowiązkami. Rozliczając podatek za 2013 rok będziecie mogli przekazać nam 1% waszego podatku. Jednocześnie będziecie mieli gwarancję przejrzystości naszych działań i finansów, jako że będziemy was informować o postępach Fundacji w rocznym sprawozdaniu, które zostanie opublikowane na naszej stronie internetowej.


 • Reportaż w Jedynce Polskim Radiu 16. czerwca 2013
  Serdeczenie zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej w Polskim Radiu, gdzie możecie wysłuchać reportaż pt. "Brzoza" odnośnie naszego programu stypendialnego oraz naszego pierwszego beneficjenta Agaty.
  29 maja w studiu reportażu Polskiego Radia odbyła się dyskusja pomiędzy autorką reportażu Magdaleną Skawińską oraz Kacperem Niepiekło i Jakubem Zajdel - przedstawicielami naszej Fundacji Platforma Równych Szans. Poniżej link do całej audycji.
  Audycja radiowa PR24

 • Anioły rozwoju 2013 12. kwietnia 2013
  Ruszamy z naborem na kolejną edycję naszego projektu stypendialnego Anioły Rozwoju. W tym roku chcemy przyznać jedno stypedium edukacyjne dla uzdolnionej i zmotywowanej młodej osoby, która chciałaby rozpocząć studia na wymarzonym kierunku w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie nam list motywacyjnego opisującego zainteresowania drogą kształcenia, kierunkiem studiów, informacjami o uzyskanych już stypendiach, wygranych konkursach itp. W zgłoszeniu powinna znaleźć się metryka z takimi danymi jak: wiek, miejsce urodzenia, obecne miejsce zamieszkania.
  Czekamy na wasze zgłoszenia!

 • Starbucks 2013 Starbucks 2013 Starbucks 2013 Starbucks 2013 03. marca 2013
  23 lutego 2013 roku w warszawskiej kawiarni sieci Starbucks na ul. Emilii Plater 53 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu projektu Klinika Zawodowa organizowanego przez Fundację Platforma Równych Szans oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. W ramach zajęć podopieczni środowiskowych ognisk wychowawczych: Warszawa Śródmieście, Warszawa Wawer, Warszawa Targówek, Warszawa Mokotów oraz Warszawa Ursus mieli okazję dowiedzieć się skąd pochodzi kawa, jak się ją parzy, jakie są rodzaje kawy, czym różni się latte od cappucino czy jak powstaje frappe.
  Dzieci poznały zawody związane z pracą w kawiarni oraz zakresy obowiązków z nimi związane. Zajęciom towarzyszyła gorąca czekolada, ciasteczka i herbata.
  Po zakończonej części edukacyjnej, uczestnicy wzięli udział w dwóch konkursach: quizie wiedzy o kawie oraz konkursie malowania czekoladą na mleku. Nagrodami były upominki od marki Starbucks oraz vouchery na darmowe napoje w sieci kawiarni.

 • Arco 2013 Arco 2013 Arco 2013 07. luty 2013
  Ostatnia "Klinika Zawodowa" odbyła się w dniu 16 stycznia 2013 w kręgielni Arco. Całość zaczęła się około godziny 15, najpierw obejrzeliśmy prezentację o zawodach wykonywanych w kręgielni, następnie zaś usłyszeliśmy wykład o zawodzie kucharza. Wykład ten nie mógłby się odbyć bez zajrzenia do kuchni w celu obejrzenia stanowisk pracy. Oprócz prezentacji konkretnego zawodu, nasi podopieczni mieli okazję poznać wewnętrzne funkcjonowanie kręgielni i zobaczyć wiele ciekawostek np. jak działają maszyny ustawiające kręgle. Wydarzenie nie mógłoby się skończyć bez rundy gry w kręgle. Każdy z zawodników starał się ze wszystkich sił, nawet najmłodsze dzieci, które ledwo trzymały kulę w rękach. Po skończonych zawodach wszyscy ruszyli do stolików i kanap, gdzie niedługo potem pojawił się pyszny poczęstunek. W międzyczasie wręczone zostały drobne upominki dla zwycięzców turnieju, a całość zakończyła się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

 • 05. stycznia 2013
  Zapraszamy do objerzenia filmu z zeszłorocznej edycji Mikołajek, zrealizowanego dzięki uprzejmości Tomasza Jedynaka.

  Jeśli tak jak Tomek chcecie nam pomóc w realizacji projektów, macie trochę czasu wolnego, inicjatywę i ciekawe pomysły to zapraszamy do kontaktu.

 • Mikołajki 2012 Mikołajki 2012 Mikołajki 2012 Mikołajki 2012 09. grudnia 2012
  To był naprawdę piękny grudniowy dzień. Kolejna edycja imprezy mikołajkowej tym razem zagościła w Ośrodku TPD w Ząbkach - na wydarzeniu zjawili się podopieczni Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej.
  By tradycji stało się zadość, nasza Fundacja przygotowała wiele atrakcji. Niesłabnąca popularnością co roku cieszy się tworzenie kartek świątecznych. Tak też było i tym razem, gdzie spod skrzydeł uczestników wyszły naprawdę piękne prace. Dodatkowo przedstawiciele firmy RESOLUTIO Doradztwo Personalne wzbogacili stacje artystyczne o tworzenie kolorowych ciasteczek świątecznych i malowanie twarzy. Były także klocki LEGO, a w zasadzie to tysiące klocków, które co chwila przybierały formę ogromnych zamków, postaci z bajek, czy samochodów. Rozpromienione twarze udało się uwiecznić podczas sesji fotograficznej, za które odpowiadali: Studio maciaga.pl i duet aparatki.pl. Oczywiście nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolend oraz innych atrakcji jak golf czy kręgle.

  Wydarzenie nie udałoby się tak dobrze, gdyby nie wsparcie KFC w Ząbkach i Pizzy Hut - po kilku godzinach zabawy dzieciaki zajadały się smakołykami! Punkt kulminacyjny to wejście Św. Mikołaja poprzedzone tradycyjnym odliczaniem 10, 9, 8 ..... . Jak co roku Mikołaj był bardzo łaskawy! W worku po brzegi wypełnionym prezentami, znalazły się upominki zarówno dla maluchów jak i starszych dzieci i młodzieży.

  Trzeba przyznać, że wydarzenie udało się znakomicie. W pewnym momencie kolędy przerwane zostały przez przeboje dyskotekowe - a to głównie za sprawą dzieciaków, które aż rwały się do tańca i zabawy tego dnia. Podziękowania ślemy do sponsorów i partnerów wydarzenia, którzy jak co roku okazali wielkie serce!

  Do zobaczenia za rok!

 • Anioły rozwoju 2012 03. grudnia 2012
  W połowie tego roku nasza Fundacja ruszyła z nowym projektem pt. Anioły Rozwoju. Zdecydowaliśmy się wspierać zdolne jednostki w ich dążeniu do kształcenia się i osobistego rozwoju. Naszym pierwszym podopiecznym jest Agata, która dzięki pomocy Fundacji od września uczy się w swoim wymarzonym liceum w Warszawie. Jeśli jeszcze nie wysłuchaliście reportażu Programu Polskiego Radia o naszej podopiecznej to możecie go znaleźć w zakładce Biuro Prasowe. Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do włączenia się w organizację tego projektu lub osoby mogące zapewnić finansowanie dla naszych przyszłych podopiecznych.

 • Mikołajki 2012 28. listopad 2012
  Zgodnie z tradycją co roku organizujemy duże wydarzenie z okazji Mikołajek. Tym razem odbędzie się 8. grudnia w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci i Mlodzieży Niepełnosprawnej w Ząbkach. Zapowiada się dobra zabawa i niezwykła atmosfera. Jeśli macie możliwość pomocy w zorganizowaniu prezentów lub atrakcji na ten dzień to uprzejmie prosimy o kontakt.

 • Reportaż w Jedynce Polskim Radiu 21. października 2012
  Chcielibyśmy Was zaprosić do wysłuchania reportażu w Programie Pierwszym Polskiego Radia na temat Fundacji oraz laureatki naszego programu stypendialnego - Agaty, która dostała szansę nauki w jednym z najlepszych warszawskich liceów. Reportaż został nadany 26. września o godzinie 21:00 w Programie 1 Polskiego Radia. Krótką informację nt. reportażu znajdziecie na stronach radia: Strona Radia Polskiego

  Tutaj znajdziecie plik mp3 z reportażem do pobrania: Reportaż w pliku mp3

 • Golifiście pomagają Wojtusiowi 21. września 2012
  Wielkim sukcesem zakończyła się akcja zbierania funduszy dla jednego z naszych podopiecznych. W ostatni weekend istnym rekordem zakończyła się licytacja charytatywna dla Wojtusia, chorego na SMA, którego od początku roku wspierają gracze cyklu PGA Polska Pro Tour. Licytacja odbyła się tuż po zakończeniu turnieju PGA Polska Pro Tour w First Warsaw Golf&Country Club.
  Tym razem do licytacji przekazane zostały:
  1. Ponad 100-letni kij golfowy wyprodukowany w St. Andrews – przekazany przez firmę Lexus Polska – wylicytowana kwota: 5 000 PLN
  2. Koszulka z autografami gwiazd golfa m.in.: Sergio Garcia, Martin Kaymer, John Daly – przekazana przez firmę Golfprojekt – wylicytowana kwota: 15 000 PLN
  Emocjonująca rywalizacja i podbijanie stawek zakończyło się zwycięstwem jednego gracza – Włodzimierza Stańczaka, który obydwa przedmioty nabył za rekordową kwotę 20 000 PLN. W imieniu samego Wojtusia i rodziców, z całego serca dziękujemy za ten wspaniały gest.

 • Dzień dziecka w Helenowie Dzień dziecka w Helenowie Dzień dziecka w Helenowie Dzień dziecka w Helenowie 1. czerwca 2012
  Już po raz drugi nasza Fundacja wspierała wydarzenie z okazji dnia dziecka. W tym roku event miał miejsce w Ośrodku "Helenów" i uczestniczyło w nim ponad 800 dzieci! Wśród wielu atrakcji można było znaleźć między innymi:
  - park zabaw (dmuchańce, wata cukrowa)
  - pokaz rycerski
  - iluzjonista
  - pokaz akrobacji rowerowych
  - tańce irlandzkie (zespół Relandia)
  - występy taneczne (Pałac Młodzieży, Domy Kultury)
  - Myszka Norka
  - występy zespołów rokowych (Zła obsesja, Tomek Kalczyński)
  - mecz (kadra Helenowa/ gwiazdy telewizji)
  - malowanie buziek
  - zaplatanie warkoczyków
  - chusta animacyjna
  - konkurs plastyczny

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 • KIDS w TPD Pomiechówku KIDS w TPD Pomiechówku KIDS w TPD Pomiechówku 28. maja 2012
  W słoneczne poniedziałkowe popołudnie odbyło się kolejne wydarzenie w ramach projektu KIDS. Dzięki współpracy z biurem ESN na Politechnice Warszawskiej udało się nam zorganizować prezentację kultury meksykańskiej dla grupy 40 dzieci w ośrodku TPD Pomiechówek.
  Młodzi podopieczni słuchali niczym zaczarowani prezentacji Rafaela, naszego wolontariusza z Meksyku. Podczas prezentacji dzieci miały okazję poznania kultury meksykańskiej, zobaczenia typowych krajobrazów z tego kraju i przełamania kilku stereotypów. Całość została przyjęta z bardzo dużym zainteresowaniem i radością, o czym może świadczyć grad pytań do naszego wolontariusza Rafaela podczas prezentacji i w kuluarach po występie.

  Dziękujemy ESN za pomoc w realizacji tego projektu i zapraszamy do śledzenia kolejnych nadchodzących wydarzeń w ramach tego projektu.

 • Wsparcie finansowe kliniki zawodowej Wsparcie finansowe kliniki zawodowej 25. kwietnia 2012
  Sporo się ostatnio dzieje wokół projektu Klinika Zawodowa. Projekt, którego celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży poprzez prezentacje szerokiej gamy zawodów, tym razem otrzymał wsparcie finansowe. Darczyńcami jest firma Hästens, tworząca wyjątkowej jakości łóżka. Z inicjatywy Pani Agnieszki Elebe i Lexus Warszawa-Wola doszło do spotkania w formie warsztatów. W ramach niego mieliśmy okazję do rozmowy na temat problemów dzieci oraz funkcjonowania organizacji im pomagających. Finałowym momentem było przekazanie daru w postaci wsparcia finansowego.

  Pragniemy gorąco podziękować darczyńcom i inicjatorom tego miłego spotkania. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjścia w ramach Kliniki Zawodowej, które dojdzie do skutku, właśnie dzięki temu wsparciu.

 • Klinika Lexus Klinika Lexus Klinika Lexus 18. kwietnia 2012
  16 kwietnia kolejna edycja kliniki zawodowej zawitała do salonu Lexusa Warszawa-Wola i Lexus Indoor Golf.
  Grupa ponad 25 wychowanków ośrodków wychowawczych TPD miała okazję poznać stanowsika pracy w salonie. Zwieńczeniem okazała się wizyta w warsztacie, gdzie gospodarze zaprezentowali najnowocześniejsze systemy naprawy pojazdów. Można było także zobaczyć podwozie samochodów, systemy hybrydowe czy przetestować amortyzatory. Finał spokania przypadł na część rozrywkową – naukę golfa w Lexus Ingoor Golf – golfowym klubie indoorowym. Jak się okazało, rosną już przyszli mistrzowie, bo pierwsze uderzenia lądowały nawet na 90 metrze.

  Wielkie podziękowania za wzorową współpracę i okazane serce adresujemy do przestawicieli salonu Lexus Warszawa-Wola.

 • Prezentacja Kuby Prezentacja Kuby 02. kwietnia 2012
  W siedzibie ogniska wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ursynów w poniedziałek 26 marca odbyło się spotkanie z kulturą Indii. Zebrana grupka wychowanków oglądała zdjęcia z podróży do Indii, słuchała opowieści o kulturze tego egzotycznego kraju oraz miała okazję posmakować indyjskich specjałów - Gulab Jamun (serowych kuleczek w sosie różanym posypanych wiórkami kokosa), Parathy (indyjskie placki - odpowiednik naszego chleba) oraz zupy z soczewicy. Po pokazie zdjęć i posiłku, nastąpił czas na rozmowę i pytania. Spotkanie było pierwszym z cyklu 'podróżniczych' - kolejne odbędzie się niebawem, a dotyczyło będzie innego z krajów azjatyckich.

 • Wystawa Nasza Praga Wystawa Nasza Praga Wystawa Nasza Praga Wystawa Nasza Praga 29. marca 2012
  Wernisaż projektu Nasza Praga nie mógł się odbyć w innym miejscu niż na rzeczonej warszawskiej Pradze - a konkretnie w lokalu o nazwie 'Sen Pszczoły'. W słoneczne niedzielne popołudnie 25 marca na ulicy Inżynierskiej zebrała się liczna grupa przyjaciół Fundacji, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenia Serduszko, wychowanków TPD, autorów prac projektowych oraz wielbicieli fotogafii off-owej.
  Wernisaż rozpoczął się krótkim przywitaniem gości przez zespół Fundacji Platforma Równych Szans, po czym goście rozpoczęli oglądanie najlepszych prac fotograficznych, wykonanych przez wychowanków TPD Praga Południe oraz Stowarzyszenia Serduszko. Łącznie wykonanych zostało ponad 800 fotografii, z czego na wystawie zaprezentowanych zostało ok 30 najciekawszych prac. Po zakończeniu wernisażu, mali autorzy zdjęć udali się na poczęstunek, a goście wspólnie omawiali prezentowane prace.

  Organizatorzy projektu pragną serdecznie podziękować za wsparcie inicjatywy Nasza Praga następującym osobom: Tomasz Szychowski, Maciej Pisuk, Aparatki.pl (Monika Ostrowska i Dorota Wróblewska) oraz organizacjom wspierającym projekt: firmie HRK.pl oraz Fundacji im. Kronenberga (City Handlowy).
  Zapraszamy do galerii zdjęć z wernisażu oraz do obejrzenia prac dzieci.

 • Daniel Kowalski Daniel Kowalski Daniel Kowalski 28. marca 2012
  Wystartował projekt z Danielem Kowalskim w roli głównej. Pierwsze zajęcia odbyły się w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD w Ursusie przy ul. Zagłoby 17. Oto relacja Daniela z pierwszych zajęć:
  "Miła i pogodna atmosfera, dzieciaki bawiły się świetnie, różne formy zabaw miały przybliżyć im problematykę, szersze spojrzenie na funkcjonowanie środowiska osób niesłyszących. Wspólnie poznaliśmy kilka fajnych znaków w języku migowym w tym także daktylografię. Wspólnie nauczyliśmy się budować relacje międzyludzkie, empatię a także wrażliwość społeczną na osoby niepełnosprawne. Chciałbym podziękować wychowawcom za pomoc w organizacji zajęć świetlicowych w TPD Warszawa Ursus, a szczególnie podopiecznym cudownym dzieciakom. Jeszcze raz wam dziękuję za mile spędzony czas, za to że byliśmy razem i mogliśmy cieszyć się chwilą poznając świat ciszy jakim jest świat ludzi z wadą słuchu."

  Kolejne spotkania już wkrótce!

 • KNBM KNBM KNBM 17. marca 2012
  Oj działo się, działo podczas kolejnej Kliniki Zawodowej. Tym razem zawitaliśmy do Instytutu Genetyki i Biotechnologii UW. Gospodarzem wydarzenia byli członkowie Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnikami - młodzież z Ośrodków Wychowawczych TPD na Wawrze i Bemowie. Obyło się bez wybuchów, ale i tak atrakcji nie zabrakło.

  Uczestnicy spotkania poznali podstawowe obszary zainteresowania współczesnej biologii, zobaczyli warsztat pracy biologa molekularnego a także mogli obejrzeć świecące komórki bakterii.

  Kulminacyjnym momentem były zajęcia praktyczne i własnoręcznie przeprowadzone eksperymenty. Podziękowania dla Koła Naukowego za przeprowadzenie zajęć i pasję, którą było widać w oczach gospodarzy wydarzenia.
 • Daniel Kowalewski 13. marca 2012
  Jest nam niezmiennie miło zakomunikować nawiązanie współpracy z Danielem Kowalskim, człowiekiem o wielkim sercu, który dołączył do grona naszych wolontariuszy i w okresie marzec-kwiecień 2012r. zorganizuje szereg zajęć dla dzieci z ośrodków wychowawczych. Każde ze spotkań będzie miało wyjątkowy charakter. Na cykl składać się będzie:
  - Bajkoterapia – opowiadanie dzieciom bajek i wprowadzanie ich w świat wyobraźni, ćwiczenie ról aktorów z rodem bajek itp.
  - Prelekcje – pokaz filmów i bajek dla dzieci i młodzieży, w celu wypracowywania w dzieciach umiejetności empatii i altruizmu.
  - Warsztaty z nauki j. migowego – daktylografia (alfabet palcowy), podstawowe znaki w jezyku migowym jak: mama, tata, wujek, ciocia itp.
  - Zajęcia artystyczne (arteterapia) w tym malowanie obrazków.

  Trzymamy kciuki i na bieżąco będziemy informować o postępach w projekcie.
  Daniel Kowalski - Z zawodu pedagog i politolog. "Jestem szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. W ludziach cenię szczerość, otwartość, życzliwość, uśmiech i chęć dawania innym odrobiny radości i miłości"

 • Nasza Praga wernisaż Nasza Praga wernisaż Nasza Praga wernisaż 3. marca 2012
  Mamy zaszczyt zaprosić Was na wernisaż wystawy Nasza Praga, który odbędzie się 25. marca o godzinie 16:30 w centrum artystycznym Sen Pszczoły na ul. Inżynierskiej 3.

  Na wystawie będziemy mogli podziwiać najlepsze prace dzieci, które wzięły udział w projekcie fotograficznym Nasza Praga.

  Dzieci aktywnie brały udział w warsztatach, ich zaangażowanie rosło z każdymi zajęciami. Wspólnie z nimi omawialiśmy ich prace i zastanawialiśmy się co sprawia, że niektóre fotografie bardziej nam się podobają od innych. Poprosiliśmy ich o przedstawienie Pragi z ich perspektywy. Efekt końcowy był naprawdę bardzo ciekawy.

  Efektem kilkutygodniowych warsztatów było zebranie łącznie ponad 800 fotografii. Większość z nich miała bardzo osobisty i silnie emocjonalny charakter. Dzieciom udało się uchwycić momenty i miejsca, niedostępne dla osób "z zewnątrz" - rodzinę, podwórko, znajomych. Najmłodsza uczestniczka projektu miała 5 lat, a mimo to znakomicie poradziła sobie z zadaniem.

  Więcej na temat projektu możecie przeczytać na stronie projektu:
  Projekt fotograficzny Nasza Praga

  Pozdrawiamy serdecznie,
  Zespół Fundacji Platforma Równych Szans

 • Team fundacji Logo fundacji 13. styczeń 2012
  Na początku roku odbyło się zebranie zarządu fundacji, gdzie podsumowaliśmy działalność fundacji w 2011 roku. Poniżej znajduje się lista projektów, które udało Nam się zrealizować również dzięki Waszej pomoc. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej współpracy.

  Projekty zrealizowane w 2011 roku:
  - WOŚP: sprzedaż książki Bralczyka i koszulki Rozmusa (styczen)
  - Kliniki zawodowe:
      - kręgle w ARCO (styczen)
      - restauracja Biały Domek (luty)
      - Toyota W&J Wiśniewski (marzec)
      - Polskie Radio (czerwiec)
      - pole golfowe Holiday Inn Warszawa Józefów (sierpien)
      - Centrum Nauki Kopernik (październik)
  - KIDS z AIESEC (marzec)
  - zrobienie puszki i zbiórka (kwiecien)
  - dzien dziecka (czerwiec)
  - zbiórka wyprawki szkolne (wrzesien)
  - projekt fotograficzny Nasza Praga (warsztaty / wrzesien do listopada)
  - projekt ekologiczny Sprzątanie Świata z BNP i Fundacja Nasza Ziemia (wrzesien)
  - Mikołajki dla TPD Praga Południe (grudzien)
  - Mikołajki z BNP Paribas (grudzien)

 • Mikołajki BNP Mikołajki BNP Mikołajki BNP Mikołajki BNP Mikołajki BNP 20. grudzień 2011
  We wtorkowe popołudnie 13 grudnia odbyła się kolejna impreza mikołajkowa, tym razem zorganizowana przez partnera fundacji bank BNP Paribas Fortis. Udział wzięły dzieci z ośrodka TPD w Zabłotni.

  Tym razem to dzieci rozkręciły imprezę prezentując w oryginalnych strojach profesjonalnie przygotowane Jasełka. Gdy Trzej Królowie zostawili swe dary i przedstawienie dobiegło końca ropoczęło się wspólne śpiewanie kolęd. Najgłośniej śpiewały dzieci ośmielone po owacyjnym podziękowaniu za Jasełka, ale pracownicy banku postanowili nie być gorsi i to oni zakończyli dobitnym chórem.

  Kolejnym etapem wspólnego świętowania było wspólne przygotowanie ozdób choinkowych, które następnie przystroiły bankową choinkę. Jeszcze tylko zwiedzanie stanowisk pracy z testowaniem wygody biurkowych foteli i wreszcie przyszedł Mikołaj. Właściwie to się spóźniał, ale głośne wołanie dzieci sprawiło, że najbardziej oczekiwany gość wieczoru wreszcie się pojawił.

  Po salwach śmiechu wywołanych przez dowcipnego Mikołaja dzieci zaczęły rozpakowywać świeżo rozdane prezenty. Radości nie było końca, każdy dostał prezent zgodnie z wysłanym listem do Św. Mikołaja. Intensywny czas szybko mijał, a dzieci szczęśliwe, choć nieco zmęczone po nadmiarze wrażeń wrociły do Zabłotni. Jeszcze raz bardzo dziękujemy bankowi BNP Paribas Fortis za zorganizowanie fantastycznej imprezy. Dziękujemy również zespołowi profesjonalnych fotografow - Aparatki.pl za przepiękne zdjęcia.

 • Mikołajki 2011 Mikołajki 2011 Mikołajki 2011 Mikołajki 2011 Mikołajki 2011 15. grudzień 2011
  W tym roku Mikołaj przyszedł wcześniej, bo już 10 grudnia zawitał do Centrum Promocji Kultury na warszawskiej Pradze. Specjalnie na tę okazję ściągnięty został przez Fundację Platforma Równych Szans i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Cel był jeden: zorganizować magiczny i pełen emocji dzień dla Ośrodków Wychowawczych TPD Praga Północ i Praga Południe. Cel jak się później okazało zrealizowany został w 100%.

  Impreza rozpoczęła się punktualnie o 11.30. Na dzieciaki tego dnia czekało gro atrakcji. Zbudowane zostało stoisko malowania twarzy, tworzenia kartek, quizów świątecznych. Nieustającym powodzeniem cieszyła się sesja fotograficzna, do której dzieciaki przygotowywane były przez firmę kostiumową Pinokio. Nowością w tym roku były atrakcje związane z budowaniem zamków z klocków LEGO. Zdjęcia znajdziecie w galerii zdjęć na naszej stronie. Kolejny gwóźdź programu to Kinect, i pełne emocji gry w kręgle czy boks. Nie zabrakło także akcentu golfowego w postaci alejki golfowej zbudowanej na tę okazję przez zespół Discover Golf.

  Długo wyczekiwany Św. Mikołaj zjawił się tuż przed 14.15 i obładowany worem pełnym prezentów ledwo wdrapał się na scenę. Potem już tylko z górki, bo prezenty rozeszły się w szybkim tempie. Wystarczyło dla wszystkich. Tu gorące podziękowania dla sponsorów wydarzenia bez których nie udałoby się stworzyć tak magicznego dnia: Fundacja PARK, Dr Irena Eris, AmRest, Scandic Food i MTV oraz wielu prywatnych darczyńców.

  Do zobaczenia za rok!

 • Nasza Praga Prace Nasza Praga Prace Nasza Praga Prace Nasza Praga Prace Nasza Praga Prace Nasza Praga Prace 02. grudzień 2011
  Wraz z końcem listopada zakończyła się pierwsza edycja realizowanego przez Nas projektu "Nasza Praga". Przedsięwzięcie obejmowało warsztaty z udziałem dzieci z dysfunkcyjnych praskich rodzin. Celem projektu było zachęcenie młodzieży z warszawskiej Pragi do rozpoczęcia przygody z fotografią. "Przekazaliśmy dzieciom wiedzę dotyczącą podstaw fotografii, a następnie poprosiliśmy o zrealizowanie serii zdjęć swojego podwórka, rodziny, kolegów, sąsiadów, przedstawienie Pragi z ich perspektywy. Efekt końcowy był naprawdę bardzo ciekawy" – dodaje Krzysiek, koordynator projektu.

  Efektem kilkutygodniowych warsztatów było zebranie łącznie ponad 800 fotografii. Większość z nich miała bardzo osobisty i silnie emocjonalny charakter. Dzieciom udało się uchwycić momenty i miejsca, niedostępne dla osób "z zewnątrz" - rodzinę, podwórko, znajomych. Najmłodsza uczestniczka projektu miała 5-lat, a mimo to znakomicie poradziła sobie z zadaniem. Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż na wiosnę 2012r., na którym Fundacja przedstawi po jednym najlepszym zdjęciu każdego autora.

  Głównym założeniem przedsięwzięcia jest popularyzacja fotografii wśród wychowanków domów dziecka, ognisk wychowawczych i rodzin dysfunkcyjnych. "Dzięki fotografii będą oni mieli okazję do ekspresji swoich emocji. Chcemy, aby dzieciaki rozpoczęły przygodę z fotografią, która dla niektórych z nich może stać się w przyszłości pasją lub nawet sposobem na życie." – mówi Michał, jeden z koordynatorów projektu. Celem nadrzędnym jest też zwrócenie uwagi na problem społeczny, jakim jest sytuacja dzieci żyjących na warszawskiej Pradze.

  Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęli profesjonalni fotografowie, tacy jak Maciek Pisuk, Dorota Wróblewska i Monika Ostrowska (tworzące duet fotograficzny Aparatki) oraz grafik Tomek Szychowski. Sponsorem strategicznym Naszej Pragi jest firma HRK S.A.
  Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Warsztaty Nasza Praga Centrum Nauki Kopernik 05. listopada 2011
  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów fotograficznych w ramach projektu "Nasza Praga". Podczas zajęć nasi eksperci od fotografii omówili z dziećmi zrobione przez nie zdjęcia, wspólne ocenianie zdjęć i ich komentowanie wzbudziło duże zainteresowanie uczestników. Wspólne zastanawianie się nad tym które fotografie bardziej nam się podobają i dlaczego tak jest, pozwoliło wyciągnąć wnioski na przyszłość oraz skłoniło naszych podopiecznych do namysłu nad tym czego potrzeba do zrobienia dobrego zdjęcia. Kolejne zajęcia już w przyszłym tygodniu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 • Centrum Nauki Kopernik Centrum Nauki Kopernik Centrum Nauki Kopernik Centrum Nauki Kopernik Centrum Nauki Kopernik 27. października 2011
  Kolejna klinika zawodowa odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, dzięki uprzejmości władz centrum i zaangażowaniu jego pracowników. A klinika była wyjątkowa - dzieci poznały nietypowe zawody, których próżno szukać w standardowych miejscach. Pan animator opowiadał o wszystkich ciekawych zajęciach, które w swojej pracy wykonuje, łącznie z nakłuwaniem napompowanych balonów, tak, aby nie pękały. Po krótkim przeszkoleniu zszokowane dzieci także nabrały wprawy w takich iluzjach.

  Kolejny pracownik przedstawił dzieciom meandry pracy i wyposażenie pracownika odpowiedzialnego za odpowiednią koordynacje i utrzymanie odpowiedniej dyscypliny zwiedzających. Najbardziej spodobały się walkie-talkie oraz mini głośnik w uchu, rodem z Jamesa Bonda. Eksploatacja i konserwacja najbardziej nietypowych eksponatów w skali Europy jest zawodem, który wymaga umiejętności i sprzętu McGyver'a i szczególnie przypadł do gustu chłopcom. Najbardziej nieoczekiwanym urządzeniem wykorzystywanym w takiej pracy okazała sie hulajnoga i jej niezwykła pomoc w szybkim przemieszczaniu się po dużych powierzchniach (a zatem można połączyć pracę i zabawę w jedno).

  Na koniec Pan odpowiedzialny za przeprowadzanie rozmaitych gier i zabaw opowiedział o swojej pracy i pokazał jej fragment w praktyce - organizując grę polegającą na ćwiczeniu pamięci połączoną ze zmianą własnego wyglądu. Charyzma prowadzącego pozwoliła sprawnie przeprowadzić zabawę, a tuż po niej na dzieciaki czekała wielka atrakcja - 2,5 godziny biegania po centrum. Jak się podobało uczestnikom? Ano tak, że na koniec padały pytania, czy można nocować w Centrum, a następnym marzeniem jest, aby kiedyś tu jeszcze wrócić.

  Dziękujemy raz jeszcze pracownikom i władzom Centrum Nauki Kopernik za zaangażowanie i umożliwienie zorganizowania tak fantastycznego projektu!!
  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Wyprawki szkolne 2011 Wyprawki szkolne 2011 Wyprawki szkolne 2011 20. września 2011
  Firma HRK.pl wspólnie z Fundacją Platforma Równych Szans zorganizowała już drugą z rzędu zbiórkę wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci zrzeszonych w placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dziecki (TPD). Wyprawki trafiły do dzieciaków z Ogniska w Pomiechówku i w Szczypiornie (powiat nowodworski). W skład szkolnych pakietów weszły takie rzeczy jak:
  - przybory piśmiennicze
  - zeszyty
  - długopisy
  - notesy
  - plecaki
  - torby

  Dzięki temu szczęśliwa grupka będzie mogła kontynuować edukację, wyposażona w wysokiej klasy przybory. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Sprzatanie swiata Sprzatanie swiata Sprzatanie swiata Sprzatanie swiata 16. września 2011
  Z połączenia inicjatywy BNP Paribas Bank, Fundacji Platforma Równych Szans oraz Fundacji Nasza Ziemia powstał projekt mający na celu połączyć edukację z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. 10-go września w podwarszawskim Sękocinie odbyło się całodniowe wydarzenie zainicjowane przez zespół z BNP Paribas Bank, w którym udział wzięło ponad 30 dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Wawer. W programie dnia znalazły się między innymi takie atrakcje jak:
  - sprzątanie lasu
  - gry i zabawy edukacyjne dotyczące ochrony przyrody
  - mecz piłki nożnej
  - badminton
  - nauka golfa
  - konkurs rzutów karnych
  - gry i zabawy ruchowe
  - ognisko z kiełbaskami

  W wydarzeniu aktywnie wziął udział liczny zespół BNP Paribas Bank, którego przedstawiciele nie tylko przygotowali organizacyjnie wydarzenie, ale również aktywnie brali w nim udział - walczyli na boisku, piekli kiełbaski czy sprzątali wspólnie z dzieciakami sękociński las. Całodniowy wyjazd zakończył się symbolicznym zdjęciem grupowym i wręczeniem podziękowań organizatorom przez przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Fundacji Platforma Równych Szans i Fundacji Nasza Ziemia.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia - galeria.

 • Nasza Praga Nasza Praga Nasza Praga Nasza Praga Nasza Praga Nasza Praga 15. września 2011
  14. września odbyła się inauguracja projektu fotograficznego pt. “Nasza Praga” skierowanego do dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Całość projektu obejmie warsztaty z udziałem dzieci z dysfunkcyjnych praskich rodzin. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży z warszawskiej Pragi do rozpoczęcia przygody z fotografią. “Przekażemy im wiedzę dotyczącą podstaw fotografii, a następnie poprosimy o zrealizowanie serii zdjęć swojego podwórka, rodziny, kolegów, sąsiadów, przedstawienie Pragi z ich perspektywy. Mamy nadzieję, że dzieciaki zrobiązdjęcia w miejscach, które dla nich coś znaczą, do których normalnie fotograf by nie dotarł.” – dodaje Krzysiek, koordynator projektu z ramienia z Fundacji Platforma Równych Szans.

  Głównym założeniem przedsięwzięcia jest popularyzacja fotografii wśród wychowanków domów dziecka, ognisk wychowawczych i rodzin dysfunkcyjnych. “Dzięki fotografii będą oni mieli okazję do ekspresji swoich emocji. Chcemy, aby dzieciaki rozpoczęły przygodę z fotografią, która dla niektórych z nich może stać się w przyszłości pasją lub nawet sposobem na życie.” – mówi Michał, jeden z koordynatorów projektu. Celem nadrzędnym jest też zwrócenie uwagi na problem społeczny, jakim jest sytuacja dzieci żyjących na warszawskiej Pradze.

  Pierwsze zajęcia odbyły się już 14. września w jednym z ognisk wychowawczych na warszawskiej Pradze. Dzieci wzięły udział w warsztatach mających na celu przybliżenie podstaw fotografii. Takich warsztatów, z różnymi fotografami będzie jeszcze kilka. Dzięki nim uczestnicy poznają różnorodne techniki fotografii, które później będą wykorzystywać przy tworzeniu swoich prac. Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż, na którym wszystkie zdjęcia wykonane zostaną przez dzieci. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęli profesjonalni fotografowie, tacy jak Maciek Pisuk, Dorota Wróblewska i Monika Ostrowska (tworzące duet fotograficzny Aparatki) oraz grafik Tomek Szychowski. Sponsorem strategicznym Naszej Pragi jest firma HRK S.A.

 • Zbiórka na wyprawki szkolne 05. września 2011
  Rozpoczęliśmy kolejną akcję zbiórki wyprawek szkolnych dla naszych podopiecznych. Rok szkolny właśnie się rozpoczął, a potrzeby są duże. Dzieciom brakuje zeszytów, linijek, farb, flamastrów, kredek, długopisów, piórników, plecaków, czyli wszystkiego, co każdy uczeń mieć powinien. Składamy wielkie podziękowania dla firmy HRK i jej pracowników za kolejne już wsparcie dzieci w najpotrzebniejsze przybory. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą dostać radość i uśmiech dzieciaków do dołożenia swojej cegiełki..

 • Projekt Polsko-BiałoruskiProjekt Polsko-Białoruski 26. sierpnia 2011
  Fundacja Platforma Równych Szans wsparła polsko-białoruski projekt dla młodzieży. Wspaniała wakacyjna przygoda młodzieży z Białorusi i z Polski zakończyła się wielkimi przyjaźniami. "To było najwspanialsze 10 dni lata", "Kochamy Was", "Tęsknimy" pisali na FB uczestnicy warsztatów międzykulturowych. Młodzież nakręciła filmy o świecie swoich wartości, swoich pasjach, wyborach, stylu życia. Premiera filmu zakończyła projekt "Wartości młodych jako wkład w kulturę współczesnej Europy" ale przyjaźnie pozostaną na długo. Projekt zrealizowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Mazowszu, warsztaty opracowali specjaliści Fundacji Media Evolution. Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zapraszamy do obejrzenia filmu z projektu.

 • Golf JózefówGolf Józefów Golf Józefów 8. sierpnia 2011
  Nasi podopieczni mieli okazję odwiedzić Holiday Inn Warszawa Józefów w ramach projektu Klinika Zawodowa! W czwartek 4 sierpnia w Golf Park Józefów swoich sił w grze w golfa próbowało 30-ro młodych podopiecznych. Holiday Inn Warszawa Józefów udostępnił swój teren golfowy Fundacji Platforma Równych Szans, która zorganizowała wydarzenie. Spotkanie na polu golfowym jest jednym z elementów programu edukacyjnego organizowanego przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Dzieci i młodzież miały okazję wysłuchać prezentacji o możliwościach pracy na polu golfowym i poznali osoby, które pracują w Golf Park Józefów.

  W grupie przyszłych golfistów znaleźli się także Białorusini, którzy okres wakacji spędzają w Polsce na warsztatach rozwoju osobistego. Młodzież bawiła się wspaniale, wykorzystując szansę, jaką dostała. Nawet, kiedy dzieci musiały już oddawać kije golfowe, uśmiechy nie schodziły im z twarzy.. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Polskie RadioPolskie Radio Polskie Radio 30. czerwca 2011
  W ostatni poniedziałek 27-czerwca miało miejsce kolejne wydarzenie w ramach projektu Klinika Zawodowa. Tym razem nasi podopieczni mieli szansę na zwiedzenie siedziby Polskiego Radia. Sympatyczni pracownicy oprowadzili dzieciaki po studiach Polskiego Radia PR1, PR2 oraz PR4, gdzie miały one okazję obserwować redaktorów prowadzących audycje na żywo. Kolejnym krokiem była wizyta w studiu muzycznym, gdzie miksuje się audycje, wybiera muzykę oraz emituje reklamy pomiędzy piosenkami. W czasie zwiedzania można było poznać historię Polskiego Radia oraz zobaczyć jakie są obowiązki osób na co dzień tam pracujących. Dzieciaki były bardzo podekscytowane i chętnie dopytywały o szczegóły pracy radiowców. Duże zainteresowanie wzbudziła wizyta w fonotece, gdzie znajdują się bogate zbiorów nagrań radiowych, począwszy od uruchomienia radia w latach 30. Wydarzenie zdecydowanie należy zaliczyć do udanych, a najlepszym tego miernikiem była radość dzieci i ich uśmiechy na twarzy. Wielkie podziękowania dla pracowników Polskiego Radia za pomoc w organizacji tego wartościowego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Dzień DzieckaDzień Dziecka Dzień Dziecka Dzień Dziecka 06. czerwca 2011
  W piękny słoneczny piątek 3-go czerwca odbyła się uroczystość Praskiego Dnia Dziecka TPD na Pradze Południe. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Praga Południe, Fundację Platforma Równych Szans oraz firmę Akzo Nobel Car Refinishes Polska. Ośrodek na ul. Grochowskiej odwiedzili przedstawiciele 10 Placówek z 4 dzielnic Warszawy - łącznie ponad 230 dzieci oraz 40 wolontariuszy! Atrakcje, jakie czekały na dzieciaki były bardzo liczne; m.in.:
  - pokazy pierwszej pomocy
  - pokazy tańca i śpiewu
  - grill
  - wata cukrowa
  - slalom
  - dmuchany zamek
  - kącik golfowy
  - speed badminton
  - malowanie twarzy
  - gry i zabawy

  Pełen dobrej zabawy dzień zakończył się o godzinie 19:00 rozdaniem prezentów dzieciom i pożegnaniem wszystkich gości przez organizatorów. Impreza przebiegła pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Południe.

 • Discover Golf Evening 17. kwietnia 2011
  Na wydarzeniu zorganizowanym przez Discover Golf miała premierę nasza nowa puszka. Zbieraliśmy środki, które w całości będą przeznaczone na prezenty na Dzień Dziecka. Kolejne zbiórki już wkrótce.

 • Klinika zawodowa Toyota Klinika zawodowa Toyota Klinika zawodowa Toyota 25. marca 2011
  Pierwsze dni wiosny przebiegły pod znakiem Kliniki Zawodowej. Grupka młodych ludzi z Ośrodka Wychowawczego TPD Praga tym razem zawitała w salonie Toyota W&J Wiśniewski oraz Warszawskiej Strefie Offroad. Wizyta w salonie rozpoczęła się od zapoznania ze najnowszymi modelami samochodów Toyota, w tym również z hybrydowymi rarytasami. Klinika to przede wszystkim możliwość poznania stanowisk pracy. W salonie istnieje precyzyjny podział obowiązków, a współpraca między działami jest kluczowa - każdy trybik musi działać perfekcyjnie. Poznaliśmy zarówno osoby na stanowiskach, które mają kontakt z klientem, jak i te, które wykonują naprawy w warsztacie. Część rekreacyjna to już czyste szaleństwo. Jazda offroadem po specjalnie do tego przystosowanym torze wzbudziła pełno emocji. Górki potrafiły napędzić stracha każdemu. Gospodarze zapewnili również możliwość rozpalenia ogniska. A że, jak wiadomo, nie ma ogniska bez pieczonych kiełbasek, każdy wyszedł najedzony i zadowolony:) Jeszcze raz szczere i wielkie podziękowania dla gospodarzy Kliniki Zawodowej - Toyota W&J Wiśniewski i Warszawskiej Strefy Offroad. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • Instytut Monitorowania Mediów 9. marca 2011
  Od marca rozpoczynamy współpracę z Instytutem Monitorowania Mediów. Dziękujemy IMM i witamy w gronie partnerów Fundacji.

 • Projekt KIDS Projekt KIDS 23. luty 2011
  Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie w ramach edukacyjnego Projektu Kids, organizowanego przez naszą Fundację wraz z AIESEC Polska. Celem tego projektu jest pokazanie różnorodności kulturowej. Chcemy dać szansę spotkania osób z innych kontynentów i miejsc, których nie mieli szansy poznać na własną rękę. Międzynadowi wolontariusze opowiedzą im o swoich państwach, tradycjach, być może odmiennej religii. Nauczą kilku zdań w swoim języku lub narodowego tańca. Podczas naszego pierwszego spotkania dzieci poznały dwie wolontariuszki z Meksyku - Dar i Anilu. Dziewczyny zrobiły świetną prezentacje swojego krajego, opowiedziały o zwyczajach i tradycjach, pokazały mnóstwo pięknych zdjęć, co zmotywowało uczestników do zadawania szeregu pytań i rozpoczęło dyskusje na tematy międzykulturowe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • Biały DomekBiały Domek 2 16. luty 2011
  W dniu 15 lutego 2011 odbyła się kolejna odsłona projektu 'Klinika Zawodowa, który ma na celu inspirowanie uczestników poprzez aktywne uczestnictwo oraz zabawę. Tym razem wybraliśmy się z grupą dzieciaków z Ośrodka Wychowawczego Towarzysztwa Przyjaciół Dzieci Praga Południe do Restauracji Biały Domek na warszawskim Mokotowie. Dzieciaki mogły poznać specyfikę pracy kucharzy, kelnerów, managerów oraz dokładnie zapoznać się z wnętrzami restauracji. Kucharze demonstrowali jak przygotowywać potrawy, a kelnerzy pokazywali m.in. jak serwować dania oraz układać sztućce gościom. Na koniec na wszystkich czekał poczęstunek .

 • Rzeczpospolita 14. luty 2011
  Dzisiaj w Rzeczypospolitej oraz Życiu Warszawy ukazały się artykuły o naszej fundacji. Zapraszamy do lektury na stronach http://www.rp.pl/artykul/612183.html oraz http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/567768.html.

 • Światłoteka 10. luty 2011
  TPD Praga Południe otworzyło nowe miejsce służące do rozwijania zainteresowań i realizacji projektów dla Praskich dzieci i młodzieży. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Restauracja Biały Domek 4. luty 2011
  Kolejne spotkanie z cyklu "Klinika Zawodowa" już 15-go lutego. Tym razem udamy się do restauracji Biały Domek (www.restauracjabialydomek.pl).

 • Klinika Zawodowa Klinika Zawodowa 2 26. stycznia 2011
  Odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Klinika Zawodowa, której celem jest inspirować poprzez zabawę. Uczestników zabraliśmy do centrum szkoleniowo-bowlingowego Arco, gdzie miały okazję poznać zawody wykonywane w tamtym miejscu. Pani Agnieszka i Pan Michał oprowadzili nas po obiekcie i przybliżyli swoje profesje a także funkcjonowanie Arco. Nie obyło się bez smaczków - 4-metrowy wąż boa zahipnotyzował nas wszystkich. Zobaczyliśmy także jak funkcjonuje zaplacze kuchni, maszyny ustawiające kręgle. Część edukacyjną zakończyły pytania o ciężar samych kul. Część rozrywkowa to przede wszystkich Hop-Siup - pięciopoziomowa sala zabaw, zjeżdżalnie o wysokości 10 metrów, basen pełen kolorowych piłeczek i wiele innych atrakcji. Dla starszych uczestników turniej bowlinowy, w którym bezkonkurencyjni byli: Mateusz (III miejsce), Klaudia (2 miejsce), Sonia (1 miejsce). Gratulujemy wszystkim uczestnikom i obiecujemy kolejne wyjścia do inspirujących miejsc!!

 • Kręgielnia ARCO 22. stycznia 2011
  Już w poniedziałek pierwsza edycja Kliniki Zawodowej. Wybieramy się z dzieciakami do Klubu ARCO (http://www.arco-bowling.pl). Więcej o projekcie edukacyjno-rozrywkowym znajdziecie w dziale Projekty

 • Relacja z Mikołajek 2010 10. stycznia 2011
  Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia Mikołajki 2010, zmontowanemu dzięki Ryszardowi Herod:
  Film z wydarzenia Mikołajki 2010

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 5. stycznia 2011
  W ramach wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawilismy na sprzedaż koszulkę reprezentacji artystów polskich z autografami Roberta Rozmusa oraz książkę prof. Jerzego Bralczyka pt. "Słowo o słowie" z jego osobistą dedykacją. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wsparcie WOŚP. Zapraszamy do licytacji:
  Aukcja książki prof. Bralczyka
  Aukcja koszulki reprezetacji artystów polskich Roberta Rozmusa

 • Nowy rok 1. stycznia 2011
  Życzymy Wam wszelkiej pomyślności w 2011 roku - szczęścia, zdrowia i wielu sukcesów!

  Zespół Fundacji "Platforma Równych Szans".

 • Kawa okładka 19. grudnia 2010
  W grudniowym numerze magazynu Kawa ukazał się artykuł o Fundacji Platforma Równych Szans. Zapraszmy do lektury na łamach magazynu lub do pobrania tutaj.

 • 13. grudnia 2010
  Mikołajki 2010 mini01 Mikołajki 2010 mini02 Mikołajki 2010 mini03 Mikołajki 2010 mini04 Mikołajki 2010 mini05 W tym roku Mikołaj przyszedł wcześniej, bo już 4 grudnia zawitał do Centrum Promocji Kultury na warszawskiej Pradze. Specjalnie na tę okazję ściągnięty został z drugiego końca zasypanej Warszawy przez Fundację Platforma Równych Szans i Fundację PARK. Cel był jeden: zorganizować magiczny i pełen emocji dzień dla Ośrodków Wychowawczych TPD Praga Północ i Praga Południe. Cel jak się później okazało zrealizowany został w 100%.

  Impreza rozpoczęła się punktualnie o 11.00 a w roli gospodarza wystąpił... Shrek. Na dzieciaki tego dnia czekało gro atrakcji. Zbudowane zostało stoisko malowania twarzy, tworzenia kartek, quizów świątecznych. Nieustającym powodzeniem cieszyła się sesja fotograficzna, do której dzieciaki przygotowywane były przez firmę kostiumową Pinokio. Chłopcy ochoczo przebierali się za rycerzy i bohaterów bajek, dziewczynki zaś dostojnie pozowały w strojach księżniczek i czarodziejek. Zdjęcia znajdziecie w galerii zdjęć na naszej stronie. Kolejny gwóźdź programu to xbox, który oblegiwany był większość chłopców. Nie zabrakło także akcentu golfowego, a właściwie dwóch. Pierwszy to alejka golfowa zbudowana na tę okazję przez zespół Discover Golf i Golfmanii. Druga to malowanie piłeczek golfowych, które w sezonie 2011 zagoszczą na turniejach w Polsce, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup mebli dla Ośrodka TPD Praga Południe. Dla roztańczonej części uczestników też było coś specjalnego - kurs samby i czaczy.

  Długo wyczekiwany Św. Mikołaj zjawił się tuż przed 14.00 i obładowany worem pełnym prezentów ledwo wdrapał się na scenę. Potem już tylko z górki, bo prezenty rozeszły się w szybkim tempie. Wystarczyło dla wszystkich. Tu gorące podziękowania dla sponsorów wydarzenia bez których nie udałoby się stworzyć tak magicznego dnia: Fundacja PARK, Portos Coffee, Dr Irena Eris, AmRest, Scandic Food oraz MTV.

  Do zobaczenia za rok!

 • 26. listopad 2010
  Już za tydzień 4. grudnia odbędzie się impreza Mikołajkowa organizowana przez Platformę Równych Szans dla około 50 podopiecznych ośrodka TPD Praga Południe. W planie imprezy przewidujem wiele atrakcji dla dzieci (malowanie twarzy, warsztaty garncarskie, sesja fotograficzna, quizy świąteczne, alejki golfowe itp.), dobrą atmosferę, darmowe jedzenie i wizytę św. Mikolaja. Impreza odbędzie się w Centrum Promocji Kultury na Warszawskiej Pradze Południe.

 • 24. listopad 2010
  Dzisiaj ukazał się artykuł o naszej fundacji w magazynie Lidii Popiel - Fine Life.
  Zapraszmy do lektury na finelife.pl.

 • 6. listopad 2010
  Równo za miesiąc odbędą się Mikołajki 2010, które organizujemy dla dzieci z ośrodka wychowawczego TPD na warszawskiej Pradze. Już 4. grudnia około 50 dzieci z rodzin dysfunkcyjnych będzie miało okazję poczuć smak prawdziwych świąt. Jeśli masz ochotę nam pomóc w organizacji eventu, wesprzeć nas finansowo lub zoorganizować prezenty dla dzieci zapraszamy do kontaktu.
  Biuletyn wydarzeniaBiuletyn Mikołajki 2010.

 • 29. październik 2010
  Dyplom TPD Dzięki darowiznom firm HRK, MTV, a niedawno również agencji Raczkiewicz Chenczke Consultants (Rc2), ośrodek TPD Praga Południe przygotował wyprawki szkolne dla dzieciaków. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • 26. październik 2010
  Dyplom TPD Dzisiaj otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Praga Południe za zoorgranizowanie zbiórki na wyprawki z okazji początku roku szkolnego.
 • 12. październik 2010
  4 grudnia wraz z Fundacją PARK organizujemy Mikołajki dla dzieci z ośrodka wychowawczego TPD na warszawskiej Pradze. W związku z tym zapraszmy do współpracy każdego kto ma trochę czasu/chęci/ochoty na pomoc lub może wspomóc materialnie to przedsięwzięcie. Szukamy każdego kto:
  1. Ma jakąś ideę na uatrakcyjnienie takiego dnia,
  2. Ma czas 4-go grudnia i chce pomóc bezpośrednio w samych przygotowaniach,
  3. Ma możliwość wsparcia materialnego/finansowego projektu. Zapraszamy do wsparcia!
 • 28. września 2010
  Ukończyliśmy załatwianie ostatniej formalności - oficjalnie przyznano nam numer NIP: 9512320333.
 • 9. września 2010
  Już niebawem w magazynie "Kawa" ukaże się artykuł o naszej Fundacji, szukaj go na http://www.ekawa.net/.
 • 31. sierpień 2010
  HRK Portal Rynku Pracy Wielkie podziękowania dla naszego kolejnego sponsora - firmy HRK, która wsparła naszą akcję zbiórek i zorganizowała dla dzieciaków wyprawki na początek roku szkolnego. W zestawach znalazły się najpotrzebniejsze przybory: długopisy, kleje, zeszyty, zakreślacze, piórniki, kredki, linijki, farby, flamastry i wiele więcej. Początek roku już jutro, więc prezent tym bardziej wyjątkowy.
 • 25. sierpień 2010
  Projekt Nasza Praga Ruszamy z nowym projektem fotograficznym "Nasza Praga". Szukamy sponsora do zakupu jednorazowych aparatów fotograficznych dla dzieciaków oraz wywołania zdjęć na finałową wystawę. Jeśli ktoś z Was zna potencjalne firmy zainteresowane wsparciem nas, dajcie nam znać.
 • 20. sierpień 2010
  Wielkie podziękowania dla MTV, które jako pierwsze wsparło naszą akcję. Poszła bardzo ładna paczuszka z koszulkami, maskotkami, smyczami, i paroma jeszcze drobiazgami.
 • 19. sierpień 2010
  W ramach prowadzonych działań organizujemy cykliczne zbiorki dla naszych beneficjentów. Zbieramy książki, zabawaki, gadżety firmowe, stare ciuchy itp. Na pewno każdy z Was ma takie rzeczy których by się chętnie pozbył a nie ma do tego wystarczającej motywacji ;-) Dlatego też - zachęcamy do kontaktu z nami! Mogą to być to smycze, kubki, długopisy czy po prostu ciuchy czy książki. Beneficjentami będą dzieci z domu dziecka/ogniska wychowawczego na warszawskiej Pradze, działającego w ramach TPD.
 • 6. sierpień 2010
  Konto bankowe założone - czekamy na NIP i do dzieła! Początkiem września ruszają nasze pierwsze projekty!